79 жаштагы ата 1 жыл мурун намаз окуп баштап, бүгүн ажыга кетти

Бүгүн,11-сентябрда Кыргызстандык зыяратчылардын акыркы тобу Бишкек-Джидда багыты боюнча Манас аба майданынан ыйык Мекке шаарына жөнөп кетишти. Акыркы рейстеги 200 зыяратчынын улуусу 80 жашты таяп калса, эң кичүүсү 17 жашта.

БШК: Алдыдагы шайлоодо жарандар 1994-жылкы үлгүдөгү паспорттору менен добуш бере алышат

КР Борбордук шайлоо комиссиясынын төрагасы Туйгунаалы Абдраимов бүгүн, 10-сентябрда ЖК депутаттарын шайлоону өткөрүү жана ага даярдыктар боюнча республикалык штабдын кезектеги отурумунда, 1994-жылкы үлгүдөгү паспорт ээлеринин добуш берүү шарттарын түшүндүрдү.

«Кыргызстан» партиясынан КР ЖКне талапкерлердин тизмеси

1. Исаев Канатбек Кедейканович 2. Турсунбаев Азизбек Атакозуевич 3. Алимбеков Нурбек Каарыевич 4. Султанбекова Чолпон Аалыевна 5. Калмаматов Жыргалбек Айтиевич 6. Тентишев Эркин Саткынбаевич 7. Джумабеков Дастанбек Артисбекович

«Арнамыс» партиясынан КР ЖКне талапкерлердин тизмеси

1. Кулов Феликс Шаршенбаевич 2. Белеков Нурсултан Белекович 3. Расулов Майрамбек Алишерович 4. Жумабаева Таасилкан Токтомаматовна 5. Иминов Аманылло Розыбаевич 6. Шайназаров Усен Маматуланович 7. Левина Татьяна Владимировна

«Республика-Атажурт» партиясынан КР ЖКне талапкерлердин тизмеси

1. Бабанов Омурбек Токтогулович 2. Кылычбаев Алтынбек Таирович 3. Нифадьев Алексей Владимирович 4. Омурбекова Алтынай Сейтбековна 5. Мамытов Талант Турдумаматович 6. Жамангулов Акылбек Жекшенович 7. Сабиров Максат Эсенович

«Өнүгүү» партиясынан КР ЖКне талапкерлердин тизмеси

1. Торобаев Бакыт Эргешевич 2. Жунус уулу Алтынбек 3. Масалиев Исхак Абсаматович 4. Асылбаева Гюльшат Кадыровна 5. Шайназаров Тынчтык Урайимович 6. Султанов Абдыкапар Маданбекович 7. Назаралиев Эсенбек Сейдилдаевич 8. Сабирова Хулкарпаша Имамалиевна 9. Бакиров Мирлан Исакбекович

«Бир бол» партиясынан КР ЖКне талапкерлердин тизмеси

1. Абдылдаев Мыктыбек Юсупович 2. Сулайманов Алтынбек Турдубаевич 3. Чудинов Игорь Витальевич 4. Джакупова Чолпон Идиновна 5. Жапаров Акылбек Усенбекович 6. Шадиев Аскарбек Алимбаевич 7. Бакчиев Джаныбек Абдукапарович

«Бүтүн Кыргызстан-Эмгек» партиясынан КР ЖКне талапкерлердин тизмеси

1. Салымбеков Аскар Мааткабылович 2. Мадумаров Адахан Кимсанбаевич 3. Подобедов Олег Владимирович 4. Долоталиева Дамира Темирбековна 5. Фаттахов Бахтияржан Азизович 6. Турсункулов Мусабек Салиевич 7. Молдобаев Нарынбек

«КСДП» партиясынан КР ЖКне талапкерлердин тизмеси

1. Турсунбеков Чыныбай Акунович 2. Жээнбеков Асылбек Шарипович 3. Аттокуров Данияр Бексултанович 4. Скрипкина Галина Анатольевна 5. Аманкулов Марат Аскерович 6. Маннанов Ильхом Абдукахарович 7. Акаев Жанарбек Кубанычович

«Азаттык» партиясынан КР ЖКне талапкерлердин тизмеси

1. Исаков Исмаил Исакович 2. Медетбеков Артур Капарович 3. Ибраев Байтемир Карыпбекович 4. Мамырова Бодош Аманбаевна 5. Бекназаров Азимбек Анаркулович 6. Сабиров Равшанбек Азатович 7. Бакир уулу Турсунбай